Menu

VII Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Wrocławia

Tradycyjnie już Orszak Trzech Króli wyruszył 6 stycznia z Ostrowa 
Tumskiego i dotarł do Rynku, gdzie Trzej Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar oddali pokłon dzieciątku. W drodze do Betlejem towarzyszyły im aniołki, rycerze, archaniołowie, pastuszkowie, diabły i ok. 10 tysięcy wrocławian.

TV Rodzina - Nade wszystko miłosierdzie OTK 2016

„Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie” – pod tym hasłem w tegorocznym wrocławskim Orszaku Trzech Króli wzięło udział 15 tys. osób.

W stolicy Dolnego Śląska tłum na swoich koniach poprowadzili trzej królowie Kacper, Melchior i Baltazar. Nie zabrakło też aniołów, diabłów i króla Heroda oraz licznych aktrakcji m.in. walk aniołów z diabłami - w "dwa ognie" oraz policyjnej orkiestry. W sumie w tegorocznym Orszaku wzięło udział ok. 200 aktorów. Towarzyszyły im zastępy wojskowe, a także niezliczone anioły i pasterze. Na trasie doświadczyli wielu przygód i spotkań. Był król Herod, walka aniołów z diabłami - w "dwa ognie" - spis ludności przygotowany przez wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, chór anielski i wreszcie stajenka we wrocławskim rynku. Barwny korowód przemaszerował z Ostrowa Tumskiego przez centrum miasta, aby na wrocławskim Rynku oddać pokłon Świętej Rodzinie i wspólnie pokolędować.Metropolita wrocławski, abp Józef Kupny zaznaczył- bardzo serdecznie pragnę podziękować organizatorom i przede wszystkim rodzinom. My dzisiaj w tej pięknej inscenizacji uczestniczymy niejako w tym, co działo się kiedy narodziło się dzieciątko Jezus,- mówił, po czym zaczął modlitwę "Ojcze nasz".

 

  wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

powered by 

Wspierają nas w całej Polsce

OTK_2016_Decco_partner_ogolnopolski.jpgOTK_2016_InterRisk_logo_partner_ogolnopolski.jpgOTK_2016_Monitoring_mediow_partner_ogolnopolski.jpgOTK_2016_Opteam_partner_ogolnopolski.jpgOTK_2016_Stermedia_partner.jpgOTK_2016_TVP1_partner_ogolnopolski.jpgOTK_lotto_logo.jpgOTK_poczta_polska_logo.jpg

Wspierają nas lokalnie

01_OTK_pcc_partner_lokalny.jpg05_OTK_Vide_Crede_logo.jpg06_OTK_oleofarm_logo.jpg07_EWTN_Polska.jpg

Partnerzy

OTK_01_iskry_logo.jpgOTK_02_przedszkole_zdroj_logo.jpgOTK_03_wawrzyny_logo.jpgOTK_04_wcrs_logo.jpgOTK_05_2016_zhr_partner.jpgOTK_06_skauci_europy_logo_akt.jpgOTK_07_fdnt_logo.jpgOTK_08_skauci_krola_emblemat_www.jpgOTK_09_godlo_KSM.jpgOTK_10_caritas_wroclaw_logo.jpgOTK_11_sp_zdroj_logo.jpg

Pomagają nam

01_andrzej_niedzwiecki_banner.jpg02_klub_mamuski_logo_www.jpg03_kostium_wypozyczalnia_strojow.jpg